Menu Close

Analiza projektowa kryptowalut – CoinPaprika

apk_coinpaprika

Cześć witam Was w kolejnej części serii Analiza projektowa kryptowalut w której to wytłumaczę Wam czego możecie się dowiedzieć z sekcji Code Progress dostępnej na portalu CoinPaprika.

Materiał ten jest elementem wyjaśniającym z jakich zasobów będziemy korzystać w celu analizowania tego co dzieje się kodzie źródłowym danego projektu związanego z kryptowalutami i w jaki sposób może to wpłynąć na jego dalszy rozwój.

CoinPaprika

Serwis CoinPaprika to platforma, która m.in monitoruje kursy kryptowalut i tokenów na różnych giełdach, warto udać się na stronę tego ciekawego polskiego projektu i prześledzić co jeszcze może Wam zaoferować. Jest to bardzo solidny konkurent popularnego portalu CoinMarketCap.

Sekcja CodeProgress

Moim zdaniem niezwykle ciekawą sekcją tego portalu, która wyróżnia go na tle konkurencji jest sekcja CodeProgress, która daje dostęp do podstawowych wiadomości pochodzących prosto z repozytorium danego projektu znajdującego się na portalu GitHub.

Dlaczego jest to istotne?

Analizy, które będę dla Was przeprowadzał, będą opierać się na tym jak przebiegają prace deweloperskie, rozwojowe danego projektu i czy idą ustalonym kierunku. Sekcja CodeProgress, stanowi bardzo dobry wstęp dla takich czynności.

Podzielona ona jest na dwie części:

Pierwsza umieszczona po lewej stronie przedstawia następujące wartości:

  • GitHub Contributors – liczba ta informuje nas o tym ilu użytkowników portalu GitHub jest zaangażowanych w rozwój projektu. Przez słowo zaanagażowanych należy tutaj rozumieć ile osób wprowadziło zmiany w kodzie źródłowym projektu, które zostały zatwierdzone przez jego właścicieli i są już lub będą wdrożone do działającego produktu.
  • GitHub Stars – liczba ta informuje nas o tym ilu użytkowników portalu GitHub obserwuje rozwój tego projektu. Jest to taki odpowiednik subskrypcji kanału na YouTube. Jeśli jako użytkownik portalu GitHub oznaczę gwiazdką dany projekt, to po zalogowaniu na głównej stronie serwisu będę informowany o każdej zmianie jaka w nim zajdzie.
  • GitHub Repository – link do repozytorium kodu projektu na portalu GitHub, ten temat zostanie przeze mnie dokładnie omówiony przy opisie portalu GitHub w kolejnej części. Na tę chwilę przyjmijmy do wiadomości, że skoro dany projekt ma otwarty kod źródłowy to znaczy, że musi go gdzieś przechowywać, a przechowuje go w Internecie na serwisie GitHub pod adresem, do którego prowadzi umieszczony tutaj odnośnik.
  • Code frequency – link do bardzo ciekawej zakładki na portalu GitHub, która podaje nam podstawowe statystyki odnośnie tego co się dzieje w kodzie projektu, ten temat zostanie przeze mnie dokładnie omówiony przy opisie portalu GitHub w kolejnej części.

Druga część umieszczona po prawej stronie:

Jest graficzne zobrazowanie, przedstawione w formie wykresu, zmian wprowadzonych w kodzie źródłowym projektu i ceny jednostki danego projektu w odniesieniu do czasu, dzięki takiemu przedstawieniu tych danych możemy wnioskować czy prace programistyczne prowadzone w ramach projektu wpływają na wartość danej kryptowaluty czy tokenu.

Zakończenie

Dziękuje za poświęcony czas, to tyle jeśli chodzi o tę część, jeśli macie jakieś pytania, bardzo proszę o pozostawienie ich w komentarzach.

YouTube

Artykuł ten jest również dostępny na YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *