Menu Close

Analiza projektowa kryptowalut – CryptoMiso

Cześć witam Was w kolejnej części serii Analiza projektowa kryptowalut w której to wytłumaczę Wam czego możecie się dowiedzieć z portalu CryptoMiso analizując wybrany projekt kryptowalutowy.

Materiał ten jest elementem wyjaśniającym z jakich zasobów będziemy korzystać w celu analizowania tego co dzieje się kodzie źródłowym danego projektu związanego z kryptowalutami i w jaki sposób może to wpłynąć na jego dalszy rozwój.

CryptoMiso

Serwis ten prowadzi swego rodzaju ranking projektów kryptowalutowych gdzie głównym wskaźnikiem określającym pozycje jest liczba commitów na portalu GitHub. Mamy tutaj możliwość wyboru okresu czasu jaki nas interesuje do analizy, możemy wyszukać interesujący nas projekt za pomocą wyszukiwarki i ewentualnie dodać projekt, którego nie ma w tym zestawieniu.

Szczegóły projektu

Analizując informacje znajdujące się na tym serwisie, szybko zdamy sobie sprawę, że w większości są te same dane, które są zaprezentowane na omawianym wcześniej serwisie CoinPaprika.

Oczywiście należy pamiętać, że dane tutaj prezentowane pochodzą bezpośrednio z serwisu GitHub, gdzie pobierane za pomocą GitHub API są agregowane i przedstawiane w formie wykresów, na których widzimy liczbę commitów w wybranym przedziale czasowym. Widok pojedynczego projekt daje nam również podstawowe informacje o projekcie takie jak:

  • data utworzenia,
  • data ostatniej modyfikacji,
  • język programistyczny w jakim pisany jest dany projekt,
  • liczba obserwujących,
  • osoba, która najwięcej wniosła do projektu w wybranym czasie.

Przeglądając omawiany tutaj serwis, warto pamiętać, że analizuje on jeden projekt, prowadzony na portalu GitHub w ramach organizacji, z tego powodu ten ranking nie będzie do końca oddawał stanu prac całej organizacji. Więcej o projektach i grupowania ich w organizacje na portalu GitHub, znajdziecie w poprzedniej części.

Zakończenie

CryptoMiso to mały serwis agregujący dane pochodzące z serwisu GitHub i wyświetlający je w formie rankingu. Ciekawy jeśli chcemy pobieżnie zorientować się co dzieje się w projekcie, który nas potencjalnie interesuje, jeśli jednak potrzebujemy dokładniejszej analizy, trzeba się udać na stronę organizacji projektu na portalu GitHub.

Dziękuje za poświęcony czas, to tyle jeśli chodzi o tę część, jeśli macie jakieś pytania, bardzo proszę o pozostawienie ich w komentarzach.

YouTube

Artykuł ten jest również dostępny na YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *