Menu Close

Analiza projektowa kryptowalut – HackerOne

Cześć witam Was w kolejnej części serii Analiza projektowa kryptowalut w której to wytłumaczę Wam czego możecie się dowiedzieć z serwisu HackerOne.

Materiał ten jest elementem wyjaśniającym z jakich zasobów będziemy korzystać w celu analizowania tego co dzieje się kodzie źródłowym danego projektu związanego z kryptowalutami i w jaki sposób może to wpłynąć na jego dalszy rozwój.

HackerOne

Serwis ten jest zewnętrzną usługą typu Bug Bounty, dzięki której entuzjaści danego projektu, mogą go analizować pod kątem bezpieczeństwa czyli wyszukiwać luk i błędów w oprogramowaniu. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa danej organizacji, gdyż mając na celu ciągłe ulepszanie i poprawianie projektu oferują oni nagrody, przyznawane za pośrednictwem tego portalu osobom, którym uda znaleźć się błąd w zabezpieczeniach.

Różne projekty prowadzą swój program Bug Bounty w różny sposób, jednak jest parę wspólnych cech tych programów takich jak:

  • określenie co można testować a czego nie można,
  • jakiego typu błędy w jakich projektach będą rozpatrywane,
  • jaka jest wartość nagrody za konkretne błędy.

Zakończenie

Zdecydowanie warto od czasu do czasu prześledzić ten serwis pod kątem projektu, który nas interesuje. Czasami znalezienie poważnego błędu w projekcie wiążę się z jego obniżeniem wartości.

Dziękuje za poświęcony czas, to tyle jeśli chodzi o tę część, jeśli macie jakieś pytania, bardzo proszę o pozostawienie ich w komentarzach.

YouTube

Artykuł ten jest również dostępny na YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *