Menu Close

Analiza projektowa kryptowalut – StackOverflow

Cześć witam Was w kolejnej części serii Analiza projektowa kryptowalut w której to wytłumaczę Wam czego możecie się dowiedzieć z serwisu StackOverflow.

Materiał ten jest elementem wyjaśniającym z jakich zasobów będziemy korzystać w celu analizowania tego co dzieje się kodzie źródłowym danego projektu związanego z kryptowalutami i w jaki sposób może to wpłynąć na jego dalszy rozwój.

StackOverflow

StackOverflow jest to najbardziej popularne miejsce w sieci gdzie programiści zadają pytania i udzielają odpowiedzi w ramach różnych technologii, którymi się posługują. Pytania takie w celu uporządkowania są często oznaczane przez tagi, wg. których można przeszukiwać serwis. Ciekawym wyznacznikiem tego jak dana technologia jest popularna jest ilość pytań na tym serwisie odpowiednio dla niej otagowanych.

Oczywiście mamy tutaj możliwość sortowania pytań wg. różnych kryteriów. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość zdefiniowania filtra, który pomoże nam bardzo dokładnie znaleźć pytanie zadane w obrębie danej technologii. Łącząc taki filtr z opcją Has bounty możemy łatwo zorientować się co jest bardzo istotnym problemem w tej technologii, gdyż zadający pytanie ustawiając parametr Bounty zobowiązuje się dodatkowo wynagrodzić prawidłową odpowiedź punktami ze swojego profilu.

Dodatkowo ciekawą wyszukiwarkę oferuje StackExchange, serwis agregujący wszystkie tego typu serwisy, siostrzane do StackOverflow.

Zakończenie

Serwisy StackOverflow i StackExchange dają w pewnym sensie obraz tego z jakimi problemami borykają się programiści danej technologii. Warto tutaj zwrócić uwagę, że raczej będą tutaj pojawiać się pytania na temat takich projektów, które mogą być wykorzystywane przez programistów nie skupionych na tworzeniu głównego projektu np. Ethereum, NEO itp. a chcących w ramach np. sieci Ethereum tworzyć własne projekty np. w postaci smart-contractów.

Dziękuje za poświęcony czas, to tyle jeśli chodzi o tę część, jeśli macie jakieś pytania, bardzo proszę o pozostawienie ich w komentarzach.

YouTube

Artykuł ten jest również dostępny na YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *